- Ragaszkodjunk a programhoz!
Nem szabad csak úgy lejárni az edzőterembe és azt tenni, amihez éppen kedvünk van. Kérjünk meg egy személyi edzőt vagy egy haladó testépítőt, hogy állítson össze egy edzésprogramot a pontos feladatokkal, súlyokkal, ismétlésszámmal. Az edzésprogramot pedig szigorúan tartsuk be.
- Nem kell mindennap edzeni!
Hetente 3-4 edzést végezzünk, kezdőként nem szükséges gyakrabban tréningezni. A hét többi napját fordítsuk pihenésre, regenerálódásra.
- Dolgozzunk minden izomcsoporttal!
Az edzőteremben töltött túl sok edzés nem feltétlenül segít az izomtömeg növelésében, de a túl kevés tréning sem. Minden izomcsoportot legalább hetente egyszer dolgoztassunk meg.
- Fokozatosan növeljük a súlyokat!
Noha már az első edzéseken nagy a kísértés, hogy mekkora súlyt bírunk felemelni, ne erőltessük meg magunkat nagy súlyokkal. Tanuljuk meg először helyesen kivitelezni a gyakorlatokat, a súlyokat pedig kéthetente növeljük. Ha pedig elértük a nagy súlyokat, a hátat óvandó használjunk súlyemelőövet. Lehet, hogy most nincs hátproblémánk, de az öv használatával elkerülheti, hogy később legyen.
- Érdemes sok fehérjét enni!
Az izomépítéshez elengedhetetlen a fehérje. A legtöbb szakértő testsúlykilogramm/1 gramm fehérjebevitelt javasol. A csirke, a hal, a tojás, a tejtermékek, zöldségek, diófélék fehérjében gazdagok. Ha gondot okoz, hogy ezekből sokat együnk, használjunk proteintartalmú étrend-kiegészítőket.
- Étkezzünk kalóriadúsan!
Az izomépítéshez több kalóriát kell fogyasztani, mint amennyit elégetünk. Viszont kerüljük az egészségtelen ételeket. Komplex szénhidrátokat, egészséges zsírokat fogyasszunk. Naponta 4-5 étkezést iktassunk be.
- Éljünk úgy, mint egy sportoló!
Az edzések és az étrend betartása mellett éljünk egészségesen! Kerüljük a dohányzást, az alkoholfogyasztást. Mindig fordítsunk időt az elegendő alvásra, legalább 8-9 órát pihenjünk.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!