B10: lassítja az öregedési folyamatot, késlelteti a ráncok kialakulását, ráadásul a hajhullás és az őszülés ellenszere is. Ugye, jól hangzik?! Nem létfontosságú a B10-vitamin, kedvező azonban, ha gondosan odafigyelünk a bevitelére.
Vagy éppenséggel egy másfajta B10-zel próbálkozunk.
Például a Fertő-tó körüli kerékpárút teljesítésével, amely ugyanezt a jelzést kapta (B10).
A 121.5 kilométeres útvonal Ausztria legnagyobb tava körül vezet, ebből 38 kilométer a magyar oldalon.
Ennyit kell összesen megtenni ahhoz, hogy oda érkezzünk vissza, ahonnan elindultunk.
Az útvonal vadregényes tájakon át vezet a nádrengeteg mentén, csodás kilátás nyílik a Fertő-tóra, szőlőskertek és rétek festői képe tárul elénk. Utunk jobbára sík terepen vezet, ám egy pillanatra se becsüljük alá a szembeszél erejét, amely olykor zavaró lehet.
Enyhe emelkedőt kell Fertőmeggyes (Mörbisch) és Oka (Oggau) között leküzdenünk, míg Balf és Fertőrákos között alaposabban is bele kell taposnunk a pedálba.
Összességében kellemes az útvonal, a gyermekek és az idősek is bátran nyeregbe szállhatnak.
Az edzettebbek egy nap alatt körbetekerhetik a tavat, a kirándulók viszont levághatnak az útból, s Illmic (Illmitz) és Fertőmeggyes (Mörbisch am See) között hajózhatnak.
Rendszeres útitársunk lehet a napsütés, amely a régió egyik védjegye, egyben vonzereje is. A nádkupolákkal díszített pihenőhelyek ugyanakkor védelmet nyújtanak a naptól, és menedéket a széltől. A rendkívül családbarát útvonal meglehetősen kellemes kikapcsolódást nyújt.
Ettől biztosan nem kezdünk el ráncosodni.
Érdemes nyeregbe szállni, mert:
- a kerékpárút a világörökség része, Őrvidéket, azaz Burgenlandot köti össze hazánkkal
- a tó keleti felén részben a Fertő-tó–Seewinkel Nemzeti Parkon halad keresztül
- a nádasokkal övezett szakaszokon testközelből figyelhetjük meg a vízimadarak életét
- Ruszt (Rust) óvárosa, továbbá Feketeváros (Purbach) és Fertőszéleskút (Breitenbrunn) borospincéi miatt érdemes kitérőt tenni