Sokan elkövetik azt a hibát, hogy az esti edzés után már nem esznek. Pedig a szervezetnek szüksége van ilyenkor is fehérjére és szénhidrátra, hogy a glikogénraktár visszatöltődjön, és az izmok megfelelően tudjanak regenerálódni. Ha nem eszünk, azt a szervezet energiahiányként éli meg. Az étkezés mellett nagyon fontos a megfelelő folyadékpótlás is.
Persze örök kérdés, hogy mit együnk tréning után? A rántott hús vagy a pörkölt nokedlival aligha játszik.
Edzést követően olyan ételeket kell választani, amelyek egészséges szénhidrátot, fehérjét tartalmaznak. Összeállításunkban olyan ételeket, snackeket ajánlunk, amelyek bátran fogyaszthatók edzés után.
Kurkumás turmix
Egy intenzívebb edzés másnapján izomláz jelentkezhet, vagy kisebb gyulladások is felléphetnek az izmainkban. Ilyenkor jó, ha edzés után olyan ételt fogyasztunk, amelynek lúgosító és gyulladáscsökkentő hatása van.
Turmixoljon össze banánt ananásszal vagy bogyós gyümölccsel, valamint vízzel, tegyen bele kurkumát, agávészirupot, és igya meg edzés után fél órával.
Napraforgókrém, datolya
A datolyában magas a káliumszint, ezáltal segíti a szervezet regenerálódását, és hozzájárul, hogy a felesleges só és víz kiürüljön a szervezetből. A napraforgókrémben pedig sok a fehérje. Edzés után könnyed snack a napraforgókrémbe mártogatott datolya.
Görög joghurt bogyós gyümölccsel
Desszerttel felérő csemege a görög joghurt gyümölccsel. A görög joghurt tele van könnyen emészthető fehérjével, az alacsony zsírtartalmú joghurt csaknem 15 gramm fehérjét tartalmaz. Ha szedret, áfonyát, epret, málnát is keverünk hozzá, szénhidrátot is juttatunk a szervezetünkbe.
Mogyoróvajas-banános smoothie
Sok sportoló jolly joker receptje, amely bőségesen tartalmaz fehérjét és szénhidrátot is. Van, aki felét megissza edzés előtt, a másik felét pedig edzés után. A mogyoróvajas banánturmix hosszan tartó energiát biztosít, érdemes beletenni egy csipet fahéjat is, ami segít a vércukorszint szabályozásában.
Turmixoljon össze két banánt két csésze vízzel, egy kanál fehérjeporral, egy kanál mogyoróvajjal és egy csipet fahéjjal. Edzés előtt és után is fogyaszthatja.
Pattogatott kukorica
Bizonyára sokunkkal előfordult, hogy egy kisebb kosár pattogatott kukoricát megettünk a moziban, majd lelkiismeret-furdalásunk volt a nassolás miatt. A pattogatott kukoricának alacsony a zsírtartalma, viszont teljes értékű gabona, aminek segítségével visszatölthetjük a glikogénraktárat. A mikrohullámú sütőben kipattogtatott kukoricát édes változatban is fogyaszthatjuk, ha rászórunk egy kanál csokis fehérjeport, és összerázzuk.
Édesburgonya
A fent említett snack mellé jöjjön végezetül egy főétellel is felérő alapanyag, az édesburgonya. A batáta tartalmaz szénhidrátot, rostot is, és fehérjével – például grillezett csirkecombbal vagy csirkemellel párosítva – remek edzés utáni ebéd vagy vacsora.
Grillezett csirkemellcsíkok édesburgonyával
Hozzávalók:
30 dkg csirkemell
1 dl olívaolaj
1 csipet só
bors
1 ek mustár
2 db édesburgonya
Elkészítés:
A csirkemellet vékony csíkokra vágjuk. Az olívaolajat összekeverjük a sóval, borssal, mustárral. A pácba beleforgatjuk a csirkemellcsíkokat, és fél órán át hagyjuk állni a hűtőben, majd egy felforrósított serpenyőben kb. 20 perc alatt megpirítjuk, megsütjük. Az édesburgonyát meghámozzuk, kockára vágjuk, és a serpenyőben a visszamaradott olajon megsütjük.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!