Nincs kifogás – ez van Zion Clark hátára tetoválva, és ennél jobban, tömörebben nem is lehetne megfogalmazni, hogy akaraterővel milyen messzire lehet jutni. A sportember 1997 szeptemberében született kaudális regresszió szindrómával, amire a gerincoszlop alsó (kaudális) szakaszának abnormális fejlődése jellemző. A lábak nélkül születő fiút sokat piszkálták, aztán iskolásként megtalálta a kitörési lehetőséget a sportban. Birkózni és erősíteni kezdett, a kezdeti kudarcok sem vették el a kedvét, tizenhat évesen pedig végre örökbe fogadták – addig ugyanis árvaházról árvaházra járt, a vér szerinti szüleit pedig egyáltalán nem ismeri. Mint mondja, már nem is vágyik rá, hogy megismerje őket.
A Netflix dokumentumfilmet készített róla, nemrég pedig a Guinness-rekordok Könyvébe is bekerült: immár ő a leggyorsabb ember két kézen, 4.78 másodperc alatt tett meg húsz métert.
„Ha beszélhetnék azokkal, akik gyerekként megaláztak, megvertek és piszkáltak, annyit mondanék nekik, hogy köszönöm. Nekik köszönhetően sokkal erősebb lettem. A világ kegyetlen hely, rajtunk áll, hogy hogyan élünk benne” – mondta a guinessworldrecords.com oldalnak.
A rekorddöntés után hatalmas eufóriát érzett, de nem elégszik meg ennyivel. Szeretne az első amerikai sportoló lenni, aki 2024-ben az épek olimpiáján (birkózásban) és a paralimpián (kerekesszékes futásban) is indul. Sőt, célja, hogy több olimpiai érmet nyerjen, mint a huszonháromszoros győztes úszó, Michael Phelps.
„Mindenkinek üzenem, aki valamilyen fogyatékossággal küzd, hogy nagyon nehéz út vár rá, de ha szívvel-lélekkel csinálja, ha elég erős az elhatározása, és keményen dolgozik, elérheti, amit akar. Sok embert láttam, aki valamilyen rendellenességgel küzd, akár súlyosabbal, mint az enyém, mégis kiemelkedő sportoló vált belőle. De ez az egészségesekre is igaz, az üzenetem nekik is szól.”
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!