Az őszre halasztott Ultrabalaton helyett/mellett a szervezők májustól az év végéig – két-két hét különbséggel – privát UB-t is rendeznek, amelyen többek között Csécsei Zoltán és Bódis Tamás is rajthoz áll. Ezen túl manapság egyre népszerűbbek a különböző, QR-kódos erőpróbák, akár futásban, akár túrázásban vagy éppen kerékpározásban. Ilyen például a A kör vagy éppen Szénás-kör.
Hasonló elv szerint jött létre a Balathlon-kihívás, amelynek célja, hogy emléket állítson a 2012-ben elhunyt Ujj Zoltánnak, aki hatalmas szerepet vállalt a Balaton körüli futások megteremtésében.
A Balathlon oldala tavaly, Ujj Zoltán születésnapján indult el, a 208 kilométeres távot gyalogosan, futva és kerékpárral is lehet teljesíteni, egy, két, három vagy négy nap alatt. A nevezés elengedhetetlen, de bármikor nekivághatunk, s a QR-kódok segítségével dokumentálható a teljesítés.
A szervezők felhívják a figyelmet, hogy mindenki a hatályos szabályok figyelembe vételével induljon el a tókerülő túrára, lehetőleg egyénileg vagy a vele egy háztartásban élővel, s lehetőleg autóval érkezzen a helyszínre.
A Balathlont négy szakaszra osztották, s a megadott szintidőn belül Balatonaligától Fonyódig 58, Fonyódtól Keszthelyig 33, Keszthelytől Balatonakaliig 56, valamint Balatonakalitól Balatonaligáig 61 kilométert kell megtenni. A teljes táv egyben is teljesíthető, ez esetben kerékpárral 18, futva 32, gyalogolva 50 óra a szintidő, míg ha négy nap alatt tudjuk le, akkor 20, 30 és 60 óra. Az egyes távok külön-külön is teljesíthetők, s kérése a szervezők érmet is küldenek 3000 forint ellenében.
A Balathlon honlapja szerint a résztvevők eddig összesen 133 092 kilométert tettek meg, vagyis ha úgy vesszük, több mint háromszor kerülték meg a Földet!
Szóval, ha már nem bírjuk a bezártságot, de van erőnk, és lehetőségünk nyílik, hogy elmenjünk a Balatonhoz, erről a kihívásról se feledkezzünk meg.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!