A testépítés segítette ki depressziójából a gyerekkora óta kerekesszékes nőt

Leanne Stephen veleszületett betegség miatt egész életére kerekesszékbe kényszerült, de a sportnak köszönhetően ismét van örömforrása.

Bármennyire nehéz helyzetben volt, nem adta fel az álmát, és a sport szeretete átsegítette a nehézségeken. Leanne Stephen cerebrális parézissal (ICP), vagyis gyermekkori, agyi eredetű bénulással született, így már kiskoráról kezdve kerekesszékbe kényszerült. Emiatt természetesen sok mindent nem tudott megcsinálni, amit a kortársai, akik állandó gúnyolódással tették még nehezebbé mindennapjait. Korábban tíz éven át asztaliteniszezett, majd a testépítésre váltott, és ebben találta meg önmagát. Persze ez sem volt ennyire egyszerű. Célja az volt, hogy indulhasson a paralimpián, ám anyagi okokból ez meghiúsult. Ezt egy depressziós időszak követte, majd testépítésre váltott, ami segített neki kimászni a gödörből.

Korábban a sport a mindennapjai része volt, de ahogy eltűnt az életéből, teljesen elveszettnek érezte magát, és mindennek tetejébe meg is hízott.

Két évbe telt, míg átlendült ezen az időszakon, de ahhoz, hogy erős maradjon, kellett, hogy gyerekkorában a szüleitől megfelelő ösztönzést kapjon.

„Gyerekként a »nem tudom« volt az egyik leggyakrabban használt kifejezésem, de szerencsére a szüleim állandóan bátorítottak – idézte a grimsbytelegraph.co.uk. – Akkor ez sokszor borzalmasnak tűnt, de utólag hálás vagyok nekik, mert enélkül most nem lennék független, és nem tartanék itt.”

Helyzetét nehezítette, hogy nem látott maga előtt megfelelő példát, aki kerekesszékesként sikeres testépítő lenne. Története is bizonyítja azonban, hogy semmi sem lehetetlen, és akkor még nem is említettük, hogy néhány évvel ezelőtt fehérneműmodellnek állt, ami szintén sokat lendített az önbizalmán. Éppen ezért mindenkit bátorít, bármilyen nehézséggel néz is szembe, ne mondjon le arról, hogy sportosan, boldogan és egészségesen éljen.

Fotó: Mercury Press

„Szeretném, ha az emberek tudnák, hogy kizárólag a gondolkodásmódjuk akadályozza meg őket, hogy fittebbek legyenek, nem a fogyatékosságuk vagy az életmódjuk. A mentális egészségemen rengeteget javított a sport, persze nem vagyok szakértő, csak egy átlagos ember, aki szeret lejárni a konditerembe.”

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Ezek is érdekelhetnek

Hozzászólások

Kövess minket a Facebookon!

AJÁNLÓ

Friss

Figyelnie kellett, hova lép, egy kanyart benézett, de így is csúcs lett a vége
Két győzelemmel kezdte az évet – immár a nemzeti csapat tagjaként
A kinti mozgás sikerélmény, avagy 3 ok, amiért érdemes a természetben futni
Díjazták a nem olimpiai sportágak legjobbjait
Nagy célok: két backyardcímvédésre és az Authentic Phidippides Runra készül

Videók

A tizenkettedik világrekordjáért vállalta, hogy emberi csúzli lesz
Kényelmes, de ijesztő: így alszanak a sziklamászók a semmi fölött
Hetvenévesen úgy futotta le a száz métert, hogy leesett a nézők álla

Hegymászás

Az egyik legjobb magyar sziklamászó, aki felmászott a mennyország kapujáig
Amiért Clint Eastwood legenda lett: nem félt a „halálfaltól” sem
Lángos az alaptáborban, szivar a csúcson: a Cso-Oju első magyar megmászói

Receptsarok

Paleo citromtorta
Egyszerű zöldséges tészta
Zöldségleves húsgombóccal

Ausztria

Öt csodálatos túraútvonal, amelyek néhány óra alatt teljesíthetők
8 tipp az éjszakai baglyoknak
Tekerni, feltöltődni, jót enni! – így lesz teljes a nagy tókerülés
A magasság mámora: 14 lenyűgöző látnivaló a magyar határ mellett
Csodálatos panoráma Majomheggyel és sasreptetéssel

Fallabda

Jótékony célú nevezés fallabdában
Irány a fallabdapálya!
Fallabda: nem olcsó, cserébe élvezetes

Horgászat

Jimmy Carter: emlékezetes horgászatok
Nagy fogások: Beckham lazaca, Ibra csukája
Huszonhat tonna ponty a Balatonból
Kövess minket a legfrissebb sportos trendekért és inspirációkért a Facebookon is.