Az Arnold Classic más kávéház

Molnár Péter testépítő nyolcadik lett élete első profi versenyén, az Arnold Classic USA-en, és úgy érzi, amatőr karrierjéhez képest teljesen más világba csöppent.

Úgy vélem, nem kell szégyenkeznie a nyolcadik hely miatt.
Aki ezen a versenyen színpadra lép, annak egyáltalán nem kell szégyenkeznie – mondta Molnár Péter, aki tavaly szerzett profi kártyát, és azóta egyetlen hivatásos versenyen sem vett részt. – Persze jobb eredményre számítottam, ezért kicsit csalódott vagyok. Eddigi pályafutásom során megtanultam, az számít, hogyan reagálunk egy adott helyzetre. Látom, milyen hibákat követtem el, és sokat tanultam belőlük.

Melyek voltak ezek?
Egyrészt kissé elbíztam magam, azt hittem, elég lesz az eddig szerzett versenytapasztalatom. Most már látom, ez másik liga, mint amilyenekben eddig indultam. Másrészt szükségem lett volna még legalább két réteg barnítókrémre, hogy jobban mutassak a színpadon. Harmadrészt a póznadrágom sem volt megfelelő, ugyanis kicsit »kifogytam« belőle, ezért lógott rajtam. Elkövettem még egy hibát: a kötelező pózolásnál a pózfelvétel nem volt gördülékeny, aminek a kommentátor is hangot adott. Hozzá kell tennem, harminc órát utaztam a verseny helyszínére, továbbá megterhelő volt a viadal előtti időszak is. A szállodában, ahol laktunk, rendkívül drága volt az étkezés, ezért saját magunknak kellett beszereznünk az ételt, amelyet a szállodai szoba mikrohullámú sütőjében készítettünk el.

Mindig is éreztem, hogy vannak hiányosságaim, de csak most tudatosultak bennem igazán. Ha valaki a világ élmezőnyébe akar tartozni, kizárólag a testépítéssel kell foglalkoznia.

Mindenesetre megbeszéltük a hibáimat, a Mr. Olympiára már új póznadrágban állok színpadra, a színem sötétebb lesz, illetve kényelmesebb körülmények között készülhetek, mint az Arnold Classic előtt.

Nem volt lámpaláza?
Nem nagyon. Mire a színpadra léptem, elmúlt, sőt kifejezetten élveztem a szereplést. Tudni kell, hogy az Arnold Classicon már a backstage-ben kitűnő volt a hangulat, hamar lepacsiztunk egymással. Az európai amatőr és az amerikai profi versenyek világa leginkább abban tér el egymástól, hogy utóbbiban a testépítők nem egymás ellen versenyeznek, hanem arra összpontosítanak, hogy a lehető legtöbbet hozzák mi magukból.

Kapott kedvező visszajelzést?
Természetesen. Sok biztatást kaptam Brazíliából, többen örültek volna, ha előrébb végzek. Sőt az első két helyezett hátba is veregetett, és azt mondta, remek hát-és karizmom van, amit a zsűri is értékelni fog, ha már lesz elég profi tapasztalatom. Nekem ugye ez volt az első megméretésem a hivatásosok között, és a bírók is eszerint álltak hozzám. El kell fogadnom, hogy a pontozóbíróknak mindig igazuk van, és a szemükben nem tűntem igazán profinak. A többiek sokkal lazábban álltak hozzá a versenyzéshez, amit a jövőben nekem is el kell sajátítanom.

Hozzá kell szoknom, hogy ezen a szinten már minden apró részlet sokat nyom a latban. Ennek ellenére büszke vagyok, hogy a világ legjobb testépítői társaságában versenyezhettem, óriási élményben volt részem.

Volt lehetősége kezet fogni Arnold Schwarzeneggerrel?
Sajnos nem, mert ő a győztesekkel rázott kezet. Egyik testőrének azonban annyira megtetszett a mutatványom, hogy nekem adott egy kitüntetést, amelyet ők kapnak. Nekem az is nagy szó volt, hogy élőben láthattam Schwarzeneggert.

Hogyan telik a hátralévő szűk két hét a Mr. Olympiáig?
Akkor leszek igazán büszke magamra, ha sikerül említésre méltó teljesítményt letennem az asztalra. Még csak most indult be a profi karrierem, és remélem, happy enddel ér véget. Minden rajtam múlik. A következő két hétben szerencsére már sokkal nyugodtabb körülmények között készülhetek. Többet fogok nyújtani, lazítani, a vákumpózt erősíteni, továbbá kardiózni és súlyzós edzéseket végezni.

Mi a legfőbb tanulsága eddigi profi pályafutásának?
Rájöttem, hogy nem lehet ajtóstul rontanom a házba. Tudatosan kell felépítenem a profi karrieremet, ami azt jelenti, hogy a jövőben el kell indulnom kisebb versenyeken, amelyeken címeket szerzek, hogy tudják, ki vagyok egyáltalán. Ha ez sikerül, a bírók is jobban felfigyelnek a teljesítményemre.

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Ezek is érdekelhetnek

Hozzászólások

Kövess minket a Facebookon!

AJÁNLÓ

Friss

Csutka István első magyarként teljesítette az 1286 kilométeres Arizona Trailt
Szilveszteri futások, túrák, tekerések és csobbanások: óévbúcsúztató sportprogramok
Zsiros Márk: Télen jobban oda kell figyelnünk bizonyos dolgokra
Rakonczay Gábor kihajózott utolsó expedíciójára
Még várják a nevezéseket a Normafa-kupa jótékonysági síversenyre

Videók

A tizenkettedik világrekordjáért vállalta, hogy emberi csúzli lesz
Kényelmes, de ijesztő: így alszanak a sziklamászók a semmi fölött
Hetvenévesen úgy futotta le a száz métert, hogy leesett a nézők álla

Hegymászás

Egyetlen szánnal egész Grönlandon keresztül: a zöld sziget magyar úttörői
Értékesebb egyik a másiknál? Hegymászás mesterséges oxigénnel és anélkül
Hogyan lépjünk szintet a túrázás után? Tippek és tanácsok kezdő hegymászóknak

Receptsarok

Paleo citromtorta
Egyszerű zöldséges tészta
Zöldségleves húsgombóccal

Ausztria

Öt csodálatos túraútvonal, amelyek néhány óra alatt teljesíthetők
8 tipp az éjszakai baglyoknak
Tekerni, feltöltődni, jót enni! – így lesz teljes a nagy tókerülés
A magasság mámora: 14 lenyűgöző látnivaló a magyar határ mellett
Csodálatos panoráma Majomheggyel és sasreptetéssel

Fallabda

Jótékony célú nevezés fallabdában
Irány a fallabdapálya!
Fallabda: nem olcsó, cserébe élvezetes

Horgászat

Jimmy Carter: emlékezetes horgászatok
Nagy fogások: Beckham lazaca, Ibra csukája
Huszonhat tonna ponty a Balatonból
Kövess minket a legfrissebb sportos trendekért és inspirációkért a Facebookon is.