A rajtnál döntötte el, hogy győzni akar – meg is nyerte az 50 kilométeres versenyt

Szkridon Gellért 03:41:46-os idővel győzött a Szőlőskör ötven kilométere távján.

Magabiztos futással győzött a Szőlőskör ötven kilométeres távján. Mi volt a célja a rajt előtt?

A verseny előtti napokban csak időeredményben gondolkodtam, ez alapján pedig három óra negyven percet lőttem be – mondta Szkridon Gellért, aki 03:41:46-os idővel győzött a Szőlőskör ötven kilométere távján. – Azonban a rajtban kimondtam, hogy bizony szeretném megnyerni a versenyt. Igyekeztem mindent beleadni, és végül rajt-cél győzelmet arattam. Szóval igen, a rajtban döntöttem el, hogy győzni akarok, ám közel két percet késtem az előzetesen elvárt időmhöz képest.

Említette, hogy rajt-cél győzelmet aratott: ennek fényéven milyen volt a futás?

Nehéz. Mivel Zuglóban lakom, így nincs nagyon lehetőségem dombokon és szintes részeken futni, márpedig a Szőlőskörön mindenestül hétszáz méter szintemelkedés jött össze, ami ötven kilométeren nem olyan kevés, nekem pedig végképp sok volt… Tizenöt kilométer után kezdtem éreztem a combjaimat, onnantól pedig nem is múlt el ez az érzés. Egyébként jól mentek a dombos fel-le futások, nem sétáltam bele sehol. Sőt, szerintem a dombokon felfelé nyertem időt. Féltáv környékén volt egy kis hullámvölgyem, ott a második helyezett megközelített körülbelül száz méterre, de jöttek az újabb emelkedők és ismét nőtt az előnyöm.

A sok szint volt a legnagyobb nehézség?

Igen, a szintkülönbség legyűrése. Ami pedig az időjárást illeti, nagyon meleg volt, de nem volt akkora a hőség, mint a Korinthoszon. Kisebb problémát jelentett, hogy gyorsabban futottam, minthogy odaért volna a jég a frissítőpontokra, így Balatonakalinál szereztem jeget magamnak először és utoljára. A hűtésre külön figyeltem, összességében jól oldottam meg magamnak. Először vettem részt a Szőlőskörön, remek verseny, mindenki kedves és barátságos volt, ráadásul az útvonal kifejezetten szép helyeken vezetett.

Milyen céljai vannak még az évre?

Az idei utolsó versenyem a Spar Maraton volt, a különleges hangulata miatt szeretem ezt az eseményt. Mivel most levelezőn az egyetemen gazdálkodás és menedzsment szakra járok, a tanulás kerül középpontba, péntekenként és szombatonként pedig bent vagyok az iskolában. Baranyai Máté meghívott az október végi veszprémi hatórásra, kedves volt tőle, de sajnos az iskola és a tanulás miatt nem tudok elmenni.