Házilag turmixolt gélt evett, és csak az akaraterővel akadtak kisebb gondjai

Először rendezték meg a Vadlán Ultra Trailen a dupla, azaz a 216 kilométeres távot, amin Czövek András 28:16:00-s idővel győzött.

A Vadlán Ultra Trail dupla, azaz 216 kilométeres távján nagyszerű futással szerzett aranyérmet. Mi volt a célja a rajt előtt?

Korábban ennyit egyben még sohasem futottam, így csakis a teljesítés volt a célom – mondta Czövek András, aki 28:16:00-s idővel győzött a Vadlán Ultra Trail 216 kilométeres távján. – Az elején igyekeztem lassabban menni, hogy maradjon energiám a végére, bizonytalan voltam, hogy miképp sül el, de szerencsére minden jól működött, remekül ment a futás végig.

Mégis milyen volt ez a hosszú futás?

Nem kerültem hullámvölgybe, a cél előtt tíz-húsz kilométerrel kezdett elegem lenni, már nagyon be akartam érni. Akkor egy kicsit bele is sétáltam, de még a hajrában is úgy futottam fel az emelkedőkre. Fizikailag az ég világon minden rendben volt, az akaraterővel akadtak problémák, ugyanis mentálisan kisebb mélypontra kerültem, de nem fáradtam el.

A verseny előtti napokban rengeteg eső esett arrafelé: milyen volt a terep?

Meglepően jók voltak a terepviszonyok, pedig valóban sok eső esett a versenyt megelőző napokban. Két rosszabb rész volt, először Cserszegtomaj és Rezi között, majd Nagygörbő és a Tátika között volt vizes, mocsaras a terep, kerülgetni kellett a problémás területeket. Egyébként visszajárok a Vadlán Terep Ultrára, nagyon szeretem ezt a versenyt, kifejezetten tetszik a pálya, gyönyörű az útvonal a Balatonnál a kilátókkal és a várakkal együtt.

Jó érzés itt futni. Korábban háromszor teljesítettem egyéniben a száznyolc kilométeres távot, kétszer váltóban voltam itt, most hatodik alkalommal pedig a duplát futottam le.

Mi volt a legnagyobb kihívás a mostani duplán?

A végén érzett mentális mélypont, illetve nekiugrani a második körnek. Igyekeztem nem gondolni semmire, csak menni előre, mint egy gép, és csinálni a dolgom. Hajnali fél kettőkor értem be az első körről, néhány órát aludtam, majd hatkor kezdtük is a másodikat. Nehéz volt öt órakor felkelni, felöltözni, elkészülődni, a testem nem kívánta az egészet, de ekkor is igyekeztem kizárni minden gondolatot és csak tenni a dolgom. Az első körben izóval frissítettem, ám valószínűleg túl sűrűre kevertem, így szétszedte a fogaimat… A második körben házilag turmixolt gélt ettem, remekül működött.

Milyen céljai vannak még az esztendőt tekintve?

A Naszály Trail tervben van, ahova a fiammal mennék. Ezen tavaly is részt vettem, nagyszerű volt, jó lenne most is ott lenni. A jövő évben a Jahorina Ultra Trail száz mérföldes távjára van nevezésem, illetve nagy kedvencem a Mátrabérc, oda is szeretnék menni. Ami a Vadlán Ultra Trail-t illeti, biztos, hogy a kétszáztizenhat kilométeres távot nem erőltetem jövőre, ha pedig lesz váltó, akkor abban szeretnék menni a száznyolc kilométeres távon. Idén sajnos nem volt váltó, pedig kiváló családi és baráti program, jövőre remélem lesz.