A minap a magyar futók előtt is jól ismert Badwater 135 eredményeiről számoltunk be, míg most a szintén a héten rendezett Hardrock 100 rövid összefoglalójával jelentkezünk.
Ezt a viadalt sokan az Egyesült Államok legnehezebb 100 mérföldes futóversenyének tartják, amelyet alátámaszt, hogy az indulóknak nagyjából tízezer méter szintemelkedést kell legyőzniük, az útvonal legmagasabb pontja a 4285 méteres Handies Peak. Az eseményt először 1992-ben rendezték meg, és évről évre váltakozik a haladás iránya. Egyszer az óramutató járásával megegyezően, másszor ellentétesen gyűrik a kilométereket a futók, akiknek 48 órájuk van a célba érésre. A teljesítést lezárandó megcsókolják a Hardrockot, egy kőtömböt, amelyre kosfejet festettek.
Az idén az óramutató járásával megegyező irányban haladtak a nevezők. Végeredményben a spanyol Kilian Jornet és az amerikai Courtney Dauwalter jóvoltából dupla rekord született coloradói San Juanban tartott eseményen.
A 2017 után visszatérő Jornet volt az, aki a hagyományoknak megfelelően legelsőként megcsókolhatta a beérkezést követően a sziklát.
A nevével ellentétben valamivel hosszabb, 102.5 mérföldes, azaz 165 km-es távot 21:36:24 óra alatt teljesítette, ami új rekord, s egyúttal a spanyol terep- és hosszútávfutó ötödik sikerét jelentette. A tavalyi bajnok és a korábbi összetett csúcsot (21:45:50) tartó francia François d’Haene ezúttal másodikként ért célba (21:51:21), míg harmadikként az amerikai Dakota Jones (23:09:19) zárt.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
„Egy sós csók egy kiteljesedett léleknek. Micsoda nap! Micsoda ajándék!” – fogalmazott Instagramján a boldog első.
A győzelmek számában még Jornetet is felülmúlta a női első Courtney Dauwalter, aki hatodszor diadalmaskodott, és a 26:44:38-as teljesítmény neki is új óramutató járása szerinti és összesített versenyrekordot jelent. Mint az eredményekről beszámoló Canadian Running Magazine emlékeztet, Dauwalternek még édesebb lehet a siker azt követően, hogy tavaly gyomorproblémák miatt a 62. kilométert követően fel kellett adnia a viadalt. Ez még akkor is fájhatott neki, ha augusztusban révbe ért az UTMB-n.
A nőknél egyébként egyáltalán nem nem tudták megközelíteni az elsőt, a francia-kanadai Stephanie Case 33:52:40-nel lett második, míg az amerikai Hannah Green 34:26:39-cel a harmadik. A nőknél az óramutató járásával megegyező csúcsot Diana Finkel tartotta 2010-ből (28:32:06), az összesítettet pedig ugyanő 2009-ből (27:18:24) – immár mindkettő a múlté.
A részletes eredmények ITT találhatók.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!