Második Spartathlonjára készül. Izgatott?
Kétszázhúsz kilométernél combsérülés miatt kellett kiszállnom 2018-ban, így van bennem pluszmotiváció – mondta Mihalik Norbert a Csupasportnak. – Azon a versenyen hatalmas vihar volt, nagyon fáztam, jó időjárási körülmények között biztosan begyalogoltam volna a célba. Hát, a megszokottal ellentétben az nem meleg Spartathlon volt…
Hogy izgatott vagyok-e? Még nem. Majd talán a rajtnál az leszek.
Milyen formában van?
Jó formában érzem magam. Az Ultrabalaton után kemény edzéstervet kaptam az edzőmtől, Maráz Zsuzsannától, minden egyes tréninget teljesítettem, nem hagytam ki egyet sem. Szóval, az elvégzett munkának köszönhetően jó formában kell lennem… Kemény hetek vannak mögöttem, szerencsére már igencsak a felkészülés végén járunk, várom a versenyt. A hosszú futásokba próbáltunk több szintet beletenni – mivel magas hegyek nincsenek a környéken, kisebb dombokat futottam meg, többször le és fel.
Májusban elképesztő pályacsúccsal nyerte meg az Ultrabalatont, azóta az elvégzett munkának köszönhetően talán még jobb formába került…
Mindenképpen fejlődnöm kellett, hiszen az Ultrabalaton óta néhány hónap munka bele lett téve a futásaimba.
Sokat tanultam az Ultrabalatonból, főleg mentálisan, remélem, a Spartathlonon tudom hasznosítani.
Akár győzhet is?
Igen, gondolok a győzelemre, de legalább a dobogóban bízom.
Sokak szerint éremesélyeként utazik Görögországba.
Ezúton is köszönöm azoknak, akik így gondolják, örülnék, ha a dobogón végeznék. Azonban bombaerős lesz a mezőny, elég csak Fotisz Zizimopulosz nevét említeni, a görög ultrafutó nyerte meg a legutóbbi két Spartathlont. Ám a magyar csapatban is vannak kiváló futók, hosszú a verseny, bármi megtörténhet.
A kemény szintemelkedések és a hőség mellett a pillanatnyi forma, a nagyszerű ellenfelek, azaz sok minden befolyásolhatja a végeredményt.
Természetesen szeretnék nyerni, de azt mondom inkább, hogy célom a dobogó.
Edzője, Maráz Zsuzsanna mire hívta fel leginkább a figyelmét?
A frissítés hasonló lesz, mint az Ultrabalatonon, mert az bevált. Az UB-n jegeltem magam a meleg miatt, és mert a forróság extra fokú lehet a Spartathlonon, még fontosabb a hűtés. A legfontosabb viszont az lesz, hogy a saját versenyemet teljesítsem, ne fussam el az elejét. Biztosan lesz olyan, aki gyorsan kezd, ám nem szabad utánamennem, azt a tempót kell tartanom, amit előre eltervezünk. Meglátjuk, mi sül ki belőle…
Spartathlon-győztes által felkészített magyar futók is nekivágnak a 246 kilométernek
Jelen állás szerint 23 magyar futó lesz ott az idei Spartathlonon: Evetovics-Balla Hajnalka, Fogarasiné Veres Krisztina, Földi Zsuzsanna, Máté Mónika, Zétényi Szvetlana, Bazsó Tibor, Boros Richard, Cserpák Tamás, Csingár István, Erős Tibor, Gáspár Péter, Horváth Péter, Horváth Tamás, Mihalik Norbert, Nemes László, Prantner Gábor, Rottler Zoltán, Simon György, Simonyi Balázs, Szekeres Tibor, Toldi Péter, Vajda Zoltán és Virág Pál képviseli hazánkat a legendás görög versenyen. A rajt szeptember 30-án, szombaton magyar idő szerint reggel hat órakor lesz Athénban az Akropolisz lábánál, a leggyorsabb futók pedig vasárnap hajnalban érnek Spártába, hogy megérintsék Leonidász király szobrának talapzatát. Sok-sok dobogós helyezés mellett magyar győzelmek is születtek a Spartathlon dicső történelmében, a nőknél Lubics Szilvia 2011-ben, 2013-ban és 2014-ben, Maráz Zsuzsanna – akinek több futója, köztük az UB-győztes Mihalik Norbert (akivel képünkön látható) is ott lesz az Athén és Spárta között haladó mezőnyben – 2018-ban és 2019-ben, az amerikai színekben versenyző Nagy Katalin 2015-ben végzett az élen, a férfiaknál Bogár János 1991-ben, Bódis Tamás pedig 2019-ben lett első.