Újrahasznosított futócipő!

A környezettudatosság szerencsére a sportban is teret nyer, egy német sportszergyártó cég a futócipők mellett a síbakancsot is teljes egészében újrahasznosított anyagokból gyártja le.

Világszerte egyre fokozottabb hangsúlyt kap a fenntarthatóság és a környezetvédelem, illetve egyre nagyobb teret nyer az újrahasznosíthatóság. Hazánkban július 1-től betiltották az egyszer használatos, eldobható műanyag termékeket, így a futóversenyeken már nem lesznek műanyag poharak, de a sportruházati ipar is zöldebb útra lépett.

Sok versenyszervező már korábban csatlakozott a zöld mozgalomhoz, és a frissítőállomásokon a műanyag poharak helyett papírpohárban kínálnak frissítőket. Terepfutóversenyeken pedig már a saját pohár is felkerült a kötelező felszerelések listájára. Tehát a futósport is kezd környezettudatossá válni, a tendenciából pedig nem maradhatnak ki a sportfelszereléseket és -ruházati termékeket gyártó világmárkák sem. Ha ugyanis hosszú távon meg akarják tartani vásárlóikat, rákényszerülnek, hogy zöld szemüvegen keresztül tervezzenek és alkossanak.

 

 

Az úgynevezett fast fashion márkák esetében évek óta megszokhattuk a környezetbarát kollekciókat, a nagyobb sportszergyártó cégek azonban még csak az utóbbi néhány évben kezdtek csatlakozni a kezdeményezéshez.

Az egyik legnagyobb német cég például először ruházati kollekciójában vezetett be újrafelhasználható termékcsaládot, majd ezt követte két éve az első újrahasznosítható futócipő is.

Egy másik nagyobb, főleg a sí- és a terepfutópiacon jelen lévő márka az idén rukkolt ki újrafelhasználható utcai futócipőjével a termékkínálatában.

„Kétezertizenkilenc végén megálmodtuk az elképzelhetetlent, egy olyan cipőt, amelynek minden egyes alkotóeleme újrafelhasználható és újrahasznosítható. Mostanra az álomból valóság lett, többévnyi kutatás és fejlesztés után a száz százalékig újrahasznosítható futócipő végre megérkezett – nyilatkozta a modell bemutatását követően Benjamin Aidan, a cég vezető marketingigazgatója. – A cipő alsó része termoplasztikus poliuretánból és infiniride nevű habból készül, míg a felső réteg újrahasznosított poliészterből. Az újrahasznosítási folyamat közös érdekünk, amelynek elengedhetetlen része, hogy mi is csatlakozzunk a világ új trendjeihez. Az általunk gyártott cipő újrahasznosítási folyamata végtelenül egyszerű, mindössze a vásárláskor a cipőhöz kapott kóddal regisztrálni kell a cipőt, majd használat után a kísérőlappal együtt el kell juttatni a kontinensnek megfelelő legközelebbi gyűjtőközpontba.”

 

 

S hogy miként lesz egy futócipőből síbakancs?

„Az anyagokat külön fertőtlenítjük, szétválasztjuk és külön-külön daráljuk le apró pelletekre. Aztán újrahasznosítjuk őket az utolsó szemig, itt Európában az újrahasznosított anyagokat termoplasztikus poliuretánnal kombináljuk, majd alpesi síbakancsot gyártunk a kétezerhuszonkettes téli palettára. A többi régióban újrahasznosított poliészterfelsőből szövetszövésre és egyéb termékek kialakítására használt fonal lesz. Nincs több töltelékpapír a cipőben, és nincs extra lógó sem, így felesleges anyagfelhasználással sem terheljük a környezetet.”

Hogy miért is fontos a környezettudatosság futóként? A futás, mint a szabadság szeretetének egyik legkifejezőbb eszköze, arra is inspirálhat futókat, hogy a mindennapi életben is figyeljünk a környezetünkre, a természetvédelemre. Amennyiben legújabb futócipőnk vásárlásakor arra is figyelünk, hogy olyan modellt válasszunk, ami teljeskörűen újrahasznosítható, azzal futóként az egészségünk mellett a környezetvédelemért is teszünk egy nagy lépést.

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Ezek is érdekelhetnek

Hozzászólások

Kövess minket a Facebookon!

AJÁNLÓ

Friss

Hogyan lépjünk szintet a túrázás után? Tippek és tanácsok kezdő hegymászóknak
Kutyasportok Európa-bajnoksága Magyarországon
Megvolt a tesztelés az Adriai-tengeren, jöhet az Atlanti-óceán átevezése
Az utolsó emelkedőn „elfogyott a lába”, de megnyerte első ultratávú futóversenyét
Rekordidő alatt jutott fel Óceánia legmagasabb pontjára a brazil ultrafutó

Videók

A tizenkettedik világrekordjáért vállalta, hogy emberi csúzli lesz
Kényelmes, de ijesztő: így alszanak a sziklamászók a semmi fölött
Hetvenévesen úgy futotta le a száz métert, hogy leesett a nézők álla

Hegymászás

18 évesen 14 nyolcezres: a tinédzser szerint ideje, hogy elismerjék a serpákat
A magyar hegymászás legsűrűbb éve: a tragédiától a sikerig minden benne volt
Minőség, súly, ár és kényelem: szempontok és felszerelés a magashegyi túrázáshoz

Receptsarok

Paleo citromtorta
Egyszerű zöldséges tészta
Zöldségleves húsgombóccal

Ausztria

Öt csodálatos túraútvonal, amelyek néhány óra alatt teljesíthetők
8 tipp az éjszakai baglyoknak
Tekerni, feltöltődni, jót enni! – így lesz teljes a nagy tókerülés
A magasság mámora: 14 lenyűgöző látnivaló a magyar határ mellett
Csodálatos panoráma Majomheggyel és sasreptetéssel

Fallabda

Jótékony célú nevezés fallabdában
Irány a fallabdapálya!
Fallabda: nem olcsó, cserébe élvezetes

Horgászat

Jimmy Carter: emlékezetes horgászatok
Nagy fogások: Beckham lazaca, Ibra csukája
Huszonhat tonna ponty a Balatonból
Kövess minket a legfrissebb sportos trendekért és inspirációkért a Facebookon is.