A szállodaláncnak köszönhetően a résztvevők nagyon kedvező feltételekkel nevezhettek, így pillanatok alatt megtelt a keret. Az ország minden tájáról, sőt, külföldről is érkezett résztvevő a Tour de Hunguestre. Dacára, hogy nem versenyről, hanem túráról van szó, azért tartogatott kihívásokat a táv.
A bringások a Budapest–Galyatető–Eger–Hajdúszoboszló–Gyula–Szeged útvonalon tekertek, átlagosan napi több mint 100 kilométeres távokat megtéve, érintve Magyarország több fontos turisztikai térségét, többek között a Mátra hegyvonulatát, az Egri borvidéket, a Tisza-tavat és a Hortobágyot.
A túra különlegességét az adta, hogy a célállomásokon a Hunguest Hotels szállodáiban, illetve a velük közvetlen összeköttetésben lévő fürdőkben relaxálhattak sportolás után a résztvevők. A hajdúszoboszlói, gyulai, egri és szegedi fürdőt egyaránt hazánk közkedvelt pihenőhelyei között tartják számon.
„A Tour de Hunguest célja a kerékpározás népszerűsítése, és nem titkoltan arra is fel szeretnénk hívni a figyelmet, hogy a Hunguest Hotels szállodái mind elhelyezkedésben, mind szolgáltatásokban felkészültek az egyre népszerűbb kerékpáros turizmus fogadására. A tervek szerint jövőre a dunántúli Hunguest Hotels szállodák adják a túra gerincét” – mondta Hülvely István, a Hunguest Hotels Zrt. vezérigazgatója.
„Egy bringatúra tervezésénél az egyik legfontosabb a háttér, azaz a szállás-étkezés biztosítása oly módon, hogy a résztvevők tökéletesen kipihenhessék az aznapi táv fáradalmait – nyilatkozta a szakmai szervező, Takács Tamás. – Az első Tour de Hunguesten olyan útvonalat jelöltünk ki – többek között mátrai hegymenettel –, ami komoly teljesítmény, de a jövőre nézve felmerült hasonló többnapos túrák tervezése rövidebb távokkal is.
A mi csapatunkban olyan bringások is tekertek, akik még sohasem teljesítettek olyan nehéz távot, mint az első mátrai szakasz, a csoport erejével viszont képesek voltak letekerni egymás után az öt etapot.
Lenyűgöző volt, ahogy a galyatetői emelkedőn többen sötétedésre értek fel a szállodába, mégsem szálltak be a kísérő autóba. Csak gratulálni tudunk mindenkinek, akik eljutottak Szegedig és büszkén viselhetik a teljesítésért járó érmet.”
Az ötnapos túrán Princzinger Péter, a Magyar Turisztikai Szövetség elnöke (aki „mellesleg” a Magyar Kerékpáros Szövetség elnöke) is tekert, s szintén hosszú távú lehetőséget lát egy ilyen kerékpártúrában.
„A Tour de Hunguest ebben a formában vagy akár még több résztvevővel képes feloldani a magyar turizmus két fő problémáját, a térbeli és időbeni koncentráltságot. Ötven fő 5 napon át 250 vendégéjszaka, amit leginkább a tavaszi és őszi időszakra lenne érdemes tervezni, amikor sok az üres szoba a szállodákban, ugyanakkor kerékpározásra ideális az idő. A másik észrevétel, hogy egyénileg nem lehet megszervezni egy túrát ilyen biztonságosan és komfortosan, egy 40 fős csoport pedig felvezetés és biztosítás nélkül jobb, ha nem kísérli meg az indulást.”