Az Aktív Magyarország az idei turisztikai szezonban elindította az E-bringatúra Programot, amelynek célja, hogy minél többen tapasztalhassák meg a természetközeli kerékpározás élményét, áll a sajtóközleményben. A turisták az ország kilenc tájegységén vehetnek részt vezetett, kedvezményes árú e-bringatúrákon. A 211 darabos flottát helyi túravezetők, vállalkozók üzemeltetik, a szolgáltatást kipróbálók pedig egy központi honlapon választhatnak a túrák és a tájegységek között.
A nyugat-európai trendeket követve Magyarországon is ugrásszerűen növekszik az e-kerékpározás. Nem meglepő, ugyanis a fizikai különbségeket eltüntető elektromos rásegítés elterjedésével új időszámítás kezdődött a biciklizésben. Együtt kirándulhat fiatal az időssel, a kevésbé edzett a gyakorlott bringással, illetve olyan helyekre juthatnak el a kirándulók e-kerékpárral, ahova korábban hagyományos biciklikkel nehezen bírtak volna, mint például a Pilis, a Mecsek vagy épp a Zemplén csúcsaira.
„Az E-bringatúra Program során az Aktív Magyarország nem csupán a kerékpárokat, hanem a foglalások hátterét adó rendszert is biztosítja. Az ebringatura.hu felületen helyszínre, túrahosszra, időpontra szűrve lehet kiválasztani a túrákat” – mondta Révész Máriusz aktív Magyarországért felelős államtitkár. A részvételi díj a túra hosszától függően 8 és 14 ezer forint között alakul, de a turisztikailag kevésbé frekventált helyeken ez az ár egységesen 2 ezer forinttal alacsonyabb, így személyenként már 6 ezer forintért is részt vehetünk egy 3 órás kerékpáros kalandtúrán. A részvételi díj tartalmazza a túravezetés, a kötelező védőfelszerelések és a kerékpárok bérlésének költségét is.
A bringaflottát szilárd útburkolatra tervezett trekking és terepen is otthonosan mozgó mountain bike-ok alkotják, így az érdeklődőket igazán változatos túrakínálat várja.
Az idei, induló szezonban kilenc helyszínen lehet átélni a vezetett e-bike túrák élményét. A Nyugat-Mecsekben például egykori bányászutat fedezhetünk fel, amit csak a helyiek ismernek, a Felső-Tiszánál pedig Magyarország legrégebbi épen maradt földvárát járhatjuk körbe. A dél-zalai dombok között evezős túrával is kombinálhatjuk a tekerést, de ha inkább távolabbról figyelnénk a vizes élőhelyeket, akkor a Fertő-táj madárlesekben gazdag világát ajánljuk. Ha háborítatlan környezetben bringáznánk egyet, az Őrség és a Cserehát távoli tájainak felfedezését javasoljuk. Ha a főváros közelében kalandoznánk, válogassunk az Etyek környéki vagy a festői Dunakanyar legszebb panorámapontjait tartogató pilisi, visegrádi és börzsönyi túrák közül – ad ötleteket a sajtóközlemény.