A sítúrázáskor is érdemes ott spórolni, ahol csak lehetséges

A legnépszerűbb téli sport szerelmeseinek nem feltétlenül kell hatalmas összegeket költeniük egy-egy túra alkalmával.

Síelnénk, lehetőleg kevés pénzből? Wesselényi Andrea, a sielok.hu főszerkesztőjének segítségével összeszedtünk néhány szempontot, hogy olcsóbban megúszhassuk a téli túrát.

1. Szomszédolások

Talán a legfontosabb kérdés az, hova megyünk, hiszen az úti cél kiválasztásával árkategóriát is választunk. A teljesen kezdőknek érdemes először itthon, műanyag pályákon elsajátítani az alapokat, ezek után sokkal jobban megéri távolabbi, drágább helyekre utazni. Egyre népszerűbbek a közelebbi, kisebb, olcsóbb szlovén és szlovák síközpontok is, ezeken a helyeken a körülmények egyre jobbak, egyre közelebb vannak az Ausztriában tapasztaltakhoz.

2. A március még remek!

Talán sokan nem is gondolnák, mekkora különbség van egy januári és egy februári-márciusi síút között. Az európai síterepek februártól március közepéig a legdrágábbak, így január vagy március második fele lehet a leggazdaságosabb választás. Márciusban egyébként kiválóan síelhető hó van, sokkal nagyobb az esély egy gyönyörű napsütéses sínapra, ráadásul sokkal kevesebben vannak a pályákon.

3. Hétből öt szuper!

A síelés egyik – ha nem a legnagyobb – költsége a síbérlet. Ezen nehéz spórolni, ám észszerű döntéssel jó áron juthatunk hozzá. Sok sítelep kínál „Auswahlkarte” nevezetű bérletet, ami azt jelenti, hogy például egy hétnapos időszakon belül tetszőleges öt napon használhatjuk a bérletünket. Így szabadon beiktathatunk pihenőnapokat, sőt jól jöhet rossz idő esetén is, amikor nem lehet kimenni síelni a pályára. Így sokkal jobban járunk, mint ha napijegyeket vennénk.

4. Drága a pályaszállás

Ha szállást keresünk, érdemes jól utánanézni a lehetőségeknek. Ausztriában személyenként napi 15 és 200 euró között találhatunk szálláshelyeket, a legjobb választás a magánszállás vagy az apartman. Ha nem létszükség, ne válasszunk pályaszállást, hiszen ezeknek az ára az egekben van, így ha a sípályától húsz kilométeren belül találunk megfelelő megoldást, mindenképpen azt foglaljuk le.

5. Csomagolt ebéd

Megjelent a Síelés magazin!

Már kapható az újságárusoknál a hatodik Síelés magazinunk, amelyben 84 oldalon írunk az idei síszezonról és sok minden másról.

Ha a hüttékben szeretnénk ebédelni, az bizony sokba kerül. Spórolhatunk, ha reggelire házilag összeállított csomagot készítünk, ezt sokkal olcsóbban megússzuk boltban megvásárolt alapanyagokból. Később néhány müzliszelet, szendvics, gyümölcs vagy csokoládé tökéletes rá, hogy visszanyerjük energiánkat a nap közepén. A reggelihez valót vagy a nap közbeni harapnivalót is megvásárolhatjuk itthon, de akkor sem járunk rosszabbul, ha egy osztrák boltban szerezzük be ezeket. Persze nem kell lemondani a meleg étkezésről – egy hüttében elfogyasztott forró leves talán belefér a szolidabb költségvetésbe, vagy nem központi helyen, nem túl közel a sípályához sokkal olcsóbban tudunk étteremben étkezni.

6. A használt ruha előnye

Nagyon drága a síruházat és a felszerelés, így akkor járunk a legjobban, ha használtan vesszük őket, netán kölcsönzünk. Rendkívül jó, újszerű állapotú használt ruházatot lehet találni különböző online börzéken, kiváló áron. A felszerelést érdemes bérelni, hiszen akik nem járnak évente több alkalommal síelni, és nem szeretnék magas szinten űzni a sportágat, azoknak jobban megéri egy-egy alkalomra bérelni a minőségi felszerelést. Persze a ruházathoz hasonlóan a felszerelést is be tudjuk szerezni használtan, remek áron.

7. Sífutás – itthon!

Először is, a sífutás nem összekeverendő a síeléssel. Aki még nem érzi, hogy megfelelő szinten elsajátította a síelést, annak nagyszerű opció a sífutás. A koronavírus-helyzetben különösen fontos, hogy ehhez nem kell külföldre utazni, hiszen itthon is remek pályák vannak: Bánkút, Sopron, Budapest-Normafa vagy éppen Galyatető. Ha ezt választjuk, sok pénzt spórolhatunk meg, ám a síélmény szintén garantálhatóan hatalmas lesz.

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Ezek is érdekelhetnek

Hozzászólások

Kövess minket a Facebookon!

AJÁNLÓ

Friss

Túl a bokasérülésén nagy célokat tűzött ki maga elé az idei évadra
Sorokin: Kemény munkával mindent el lehet érni. Sok sikert, magyar futók!
Fárasztó volt a Japánban rendezett vb, de minden egyes másodperc megérte
Szuperfitnesz, szuper dicsőség: magyar vb-érmek!
Az okoskarkötőnek is megvannak a maga veszélyei

Videók

A tizenkettedik világrekordjáért vállalta, hogy emberi csúzli lesz
Kényelmes, de ijesztő: így alszanak a sziklamászók a semmi fölött
Hetvenévesen úgy futotta le a száz métert, hogy leesett a nézők álla

Hegymászás

Egyetlen szánnal egész Grönlandon keresztül: a zöld sziget magyar úttörői
Értékesebb egyik a másiknál? Hegymászás mesterséges oxigénnel és anélkül
Hogyan lépjünk szintet a túrázás után? Tippek és tanácsok kezdő hegymászóknak

Receptsarok

Paleo citromtorta
Egyszerű zöldséges tészta
Zöldségleves húsgombóccal

Ausztria

Öt csodálatos túraútvonal, amelyek néhány óra alatt teljesíthetők
8 tipp az éjszakai baglyoknak
Tekerni, feltöltődni, jót enni! – így lesz teljes a nagy tókerülés
A magasság mámora: 14 lenyűgöző látnivaló a magyar határ mellett
Csodálatos panoráma Majomheggyel és sasreptetéssel

Fallabda

Jótékony célú nevezés fallabdában
Irány a fallabdapálya!
Fallabda: nem olcsó, cserébe élvezetes

Horgászat

Jimmy Carter: emlékezetes horgászatok
Nagy fogások: Beckham lazaca, Ibra csukája
Huszonhat tonna ponty a Balatonból
Kövess minket a legfrissebb sportos trendekért és inspirációkért a Facebookon is.