A síelést illetően (is) több részre oszthatjuk az alkalmazásokat. Vannak, amelyek a konkrét sporttevékenységhez használhatók, másokkal inkább információt szolgáltatnak, s olyan is akad, amely biztonsági szempontból fontos.
Ami a sportolást illeti, elsősorban a Ski Tracker (iOS-en Ski Track) lesz az egyik legjobb barátunk, amellyel folyamatosan mérhetjük a csúszásainkat: az időt, a sebességet, a magasságot, a távolságot, és a liftezés adatait is rögzíti. Síléccel és snowboarddal egyaránt használható.
Hasonló tudású és specifikációjú alkalmazás a Trace Snow, no meg a különböző futós, bringázós applikációk többségének is van síelésre optimalizált felülete. Érdemes lehet még kipróbálni a Skylinx alkalmazást, amely a síterep és a teljesített út mellett azt is mutatja, hogy az applikációt szintén használó barátaink éppen hol tartózkodnak, sőt a programon belül még chatelhetünk is velük.
Az aktuális időjárásról és a sípályákról kaphatunk képet az On The Snow Ski alkalmazással, de az OpenSnow is hasonló tudású, míg az iOS-re elérhető Liftopia a felvonókat listázza, és az adott helyeken különböző szolgáltatásokat vehetünk vele igénybe. IOS-re elérhető még az Avanet alkalmazás, amely túraútvonalakat és menedékházakat is tartalmaz.
Ha szeretnénk, magyar alkalmazást is használhatunk. A sielok.hu applikációja főleg a pályákról, időjárásról, szálláslehetőségekről ad információkat, továbbá nem szabad elfeledkezni a biztonságunkról sem. Erre jó a lavinaveszélyre figyelmezetető SnowSafe alkalmazás vagy a Mammut Safety applikáció, amely a biztonsági információk mellett GPS-alapú segélyhívó funkcióval is rendelkezik.
Ha pedig csak egy hüttében üldögélve élveznénk a forralt bort és a síelést, akkor töltsük le a nemzetközi szövetség (FIS) alkalmazását, amelynek segítségével követhetjük a profikat a világkupaversenyeken.