Aki már volt via ferratán, nagyjából tudja, a hagyományos túrázástól mennyiben tér el egy ilyen útvonal teljesítése. A túrázóknak nem elsősorban állóképességre van szükségük, nem a monoton menetelés elviselése a legnagyobb kihívás, éppen ellenkezőleg. A via ferrata túrákat valahol a hegymászás és a túrázás között lehet elhelyezni. A jó edzettségi állapot alapkövetelmény, de ennél is fontosabb talán, hogy ne legyen tériszonyunk, az elénk táruló pazar kilátást anélkül élvezzük, hogy megbénítana az alattunk elterülő mélység.
Bármennyire legyünk is tapasztaltak via ferratában, a kínai Huasanon található útvonal teljesítésébe így is könnyen beleremeghet a lábunk. A hegy a maga 2154 méteres magasságával nem tartozik a legnagyobbak közé, és nem is ezzel vonzza a turistákat. Sokkal inkább hihetetlen meredekségével, ami miatt a helyiek csak így emlegetik: a „legmeredekebb hegy a mennyek alatt”.
Az útvonal veszélyességét jól jelzi, hogy a hírek szerint évente átlagosan százan zuhannak a mélybe túrázás közben.
A Huasan egyike Kína öt nagy szent hegyének, ennek megfelelően csúcspontjain templomok és teaházak találhatóak. A feljutást két felvonó biztosítja, sokan azonban nem adnak az efféle luxusra, hanem a zarándokok által a hegyek oldalaiba vájt ösvényt követik. Egy ősi kínai legenda szerint egy igaz útvonalon lehet csak feljutni a hegyre, amely 12 kilométer hosszú, és 3000 évbe telt megépíteni. Indulás után lépcsők segítik a feljutást, ezt váltják fel idővel a sziklafalra erősített fadeszkák, valamint a felettük futó láncok, amelyekhez karabinerrel biztosíthatjuk magunkat. Mivel a pallók állapota nem mindenhol mondható tökéletesnek, minden lépésünkre éberen figyelni kell. A túra egy pontján ráadásul el is tűnnek a lábunk alól, és a sziklafalba vájt mélyedések segítségével kell folytatni az utat.
De szavak helyett beszéljen inkább az alábbi videó:
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!