A power bankok, más néven külső akkumulátorok népszerűsége robbanásszerű növekedésnek indult az utóbbi években. Előnyük, hogy telefonunkat konnektor nélkül, a készülékhez csatlakoztatva tölthetjük, hátrányuk, hogy az eszközt kevésbé ismerőknek nagyon nehéz kiválasztaniuk a megfelelőt. Mire figyeljünk, ha túráinkon szeretnénk a hátizsákunkban tudni egy ilyen eszközt?
MŰSZAKI JELLEMZŐK
A legfontosabb talán a power bank kapacitása, amelyet a gyártók milliamperórában (mAh) adnak meg. Ha a power bankot csak mobiltelefon töltésére szeretnénk használni, 5000 mAh vagy kevesebb is megteheti. Ha nagyobb eszközöket, például tabletet is töltenénk, esetleg fontos, hogy telefonunkat többször is feltölthessük róla, legalább 10000 mAh-ásat válasszunk. Ez egy átlagos telefon négyszeri újratöltésére alkalmas.
Érdemes figyelembe venni a power bank fizikai méretét. A gyártók centiméterben tüntetik fel a csomagoláson, de egy webáruház termékleírásának is tartalmaznia kell az információt. Általánosságban minél nagyobb a kapacitása, annál nagyobb a mérete is. A méretnél vegyük figyelembe, hol szállítanánk, nem feltétlenül érdemes nagyobbat venni a táskánk tárolásra kijelölt rekeszénél.
Az előző két jellemző kis túlzással mit sem ér, ha a power bank lassan töltődik fel és tölti fel a mobiltelefonunkat. Ahhoz, hogy ne érjen minket kellemetlen meglepetés, figyeljünk, hogy a bejövő és kimenő elektromos áram erőssége (mértékegység: Amper) is minél nagyobb legyen. Mobiltelefonokhoz általában elég az 1 A, de a 2.1 A még jobb.
MINŐSÉG
Ha megvan, milyen műszaki jellemzők fontosak nekünk, már csak meg kell találni a megfelelő márkát. Ezt nagyban segíti, ha az interneten kicsit utánaolvasunk a témának, és teszteket keresünk. Számos techmagazin, de akár youtuberek is foglalkoznak ilyesmivel, olvassunk el, nézzünk végig néhányat. Ha a márkát is kiválasztottuk, már csak az ideális típusra kell rálelnünk. Itt lép be tényezőként a termék ára. Általánosságban minél jobb minőségű egy power bank, annál többe kerül, de kifoghatunk akciókat is. A lényeg, hogy előre legyen meg a büdzsénk, amelyet betartva könnyebbé válik a keresés.
EXTRA FELSZERELTSÉG
Legyünk körültekintőek arra vonatkozóan, mennyi USB-port van a power bankon. Legalább kettő az ideális, ami azt jelenti, ennyi eszközt tölthetünk egyszerre. Tájékozódjunk azzal kapcsolatban is, mi van a dobozban, szükséges-e kábeleket előbányászni a fiók mélyéről, vagy a csomagolás azt is tartalmazza. Nagy segítség, ha az aktuális töltöttségi állapotot ledek jelzik, így tudjuk, mikor kell töltőre tenni a külső akkumulátort, és nem érnek kellemetlen meglepetések az erdőben.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!