1. Az útvonal néha teljesen szükségtelenül furcsa kanyarokat tesz. Nyugodtan engedjünk a kísértésnek, térjünk le a kijelölt ösvényről és vágjunk át a susnyáson. Magyarország a 10 millió túrázó országa, jó eséllyel úgyis jobban értünk hozzá, mint aki tervezte.
2. WC-papírt magunkkal vinni teljesen felesleges. A természetben számos növény található, amely kizárólag arra vár, hogy letépjük néhány levelét, és dolgunkat a segítségével végezzük el.
3. Túrázásaink során sokszor nagy és nehéz hátizsákot kell cipelnünk. Ahelyett, hogy a felszerelés egy részét otthon hagynánk, próbáljunk észrevétlenül átpakolni néhány dolgot túratársunk hátizsákjába. Ha később rájön, semmi gond. A tudat, miszerint elég erős, hogy két ember helyett cipekedjen, csak növeli az önbizalmát.
4. Ha egy kis edzésre vágyunk, és még állást is váltanánk, álljunk serpának Nepálban. Az ország gyönyörű, és biztosan feledhetetlen emlékekkel térünk haza – ha hazatérünk.
5. Ha szeretjük a könnyebb végét megfogni a dolgoknak, próbáljuk ki a „kibertúrázást”.
Üljünk le a számítógép elé, indítsunk el a youtube-on egy túravideót, és választott hideg ital kíséretében nézzük végig. Az ismerősöknek ugyanúgy megtarthatjuk az élménybeszámolót, és még csak meg sem kellett izzadnunk.
6. A papír alapú térképek kinyitva sokszor kezelhetetlenül nagyok, ráadásul csomó furcsa jelölés található rajtuk. Fogjunk hát egy ollót, és vágjuk ki azt a részt, ahová kirándulni szeretnénk. A többire és a jelölések magyarázatára úgyis csak a gyengéknek van szüksége…
7. A természet, valljuk be, időnként elég idegesítő tud lenni.
A madarak állandó rikácsolása, a bogarak döngicsélése, a szél fújása állandóan akadályozzák, hogy elmélyedjünk a gondolatainkban. Annak érdekében, hogy ezt kivédjük, vigyük magunkkal a fülhallgatónkat, és hallgassuk minél hangosabban a zenét. Még jobb, ha Bluetooth-hangszórónkat hozzápárosítjuk a telefonhoz, és kihangosítva szólnak a dalok. A többi túrázó imádni fog minket, és az erdő állatainak bioritmusa is könnyebben helyrerázódik.
8. A túrázás nagyon igénybe veheti talpunkat, különösen a vízhólyagok keseríthetik meg az életünket. Ahhoz, hogy ezt megakadályozzuk, ragasztószalaggal alaposan tekerjünk be a teljes lábfejünket.
9. A hosszabb túra nagyon próbára teszi szervezetünket, ezért indulás előtt legalább egy héttel kezdjünk el tápanyagot raktározni. Minél kalóriadúsabb ételeket eszünk, annál jobban bírjuk a terhelést a kirándulás során.
(via: jupiterhikes)
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!