1. Hazai debütálás
Világszerte vannak csak női csapatoknak kiírt nemzetközi nagyhajós pályaviadalok, ilyen például a németországi Helga-kupa, az osztrák Sisi-kupa, a horvát PMS Zena Regatta, illetve a Ladies Only International Regatta Kijevben. Idehaza még nem tartottak ilyen eseményt, így a 4Ladies Cup-Hungary – az európai női regatták hagyományait követve – úttörő.
2. Az első a járvány után
Mivel a Helga-kupát elhalasztották, a július 24–26. között rendezendő magyar esemény nemcsak hazánkban lesz az első, hanem Európában is a koronavírus-járvány után.
3. Szerencsés 13
Mint Sabján Annamária kiemelte, a Helga-kupán 74 hajó is elindult már. A magyar versenyre 13 csapat, köztük két külföldi nevezett. „Természetesen tartottunk attól, hogy a vírushelyzet keresztülhúzza az utazást” – fogalmazott a szervező, bár remélhető, hogy péntekig már semmi váratlan nem történik.
4. Jelentős érdeklődés
„Már tavaly összeálltunk négyen, hogy megszervezzük a versenyt, amely mindannyiunk szívügye, és most jött az elhatározás a megvalósításra. Remek hangulata van az olyan viadaloknak, amelyeken csak nők vesznek részt, úgy érzem, ez a hazai esemény lökést adhat a folytatásra” – így Sabján, aki elmondta, kellett néhány szerencsés fordulat, hogy tényleg megrendezhessék a LadiesCupot: eltörölték a korlátozásokat, ráadásul tudtak készülni rá.
5. Menedzsertől fogorvosig
A szervezők saját ismeretségi körükből invitáltak csapatokat, illetve felkeresték a nevesebb női vitorlázókat is, akik nyitottak voltak a lehetőségre. Az indulók között találunk például fogorvost, marketingvezetőt, szervezetpszichológust, nagyvállalati menedzsert, ügyvédet, rendezvényszervezőt, szóval változatos a „paletta”.
6. Nem csak a vízen zajlik az élet
Mivel továbbra sem lehet 500 főnél nagyobb rendezvényt tartani, ezért a LadiesCupon elsősorban a résztvevőknek szerveznek egyéb programokat. Lesz kerékpáros-bemutató, illetve jóga és do-in, továbbá az indulók kisebb kerékpárostúrán ismerhetik meg jobban Keszthelyt. Persze pályaverseny lévén a nézőknek is érdekes és látványos lesz az esemény.
7. Mindenki ugyanolyan hajóval indul
A csapatok pénteken edzenek, majd csoportversenyeket vívnak a legkisebb pontrendszer alapján, két rövid futamot rendeznek, és utána cserélik a hajókat. Vasárnap délután tartják a helyosztó futamot és az éremfutamot is. Összesen négy, Elliott 770 típusú hajóval versenyez a mezőny, azaz mindenkinek azonosak az esélyei. Vízi bíráskodás lesz, így a zsűri azonnal bünteti a szabálytalanságot.
8. Az összeszokottság dönthet
Sabján Annamária szerint nagyon fontos lesz a csapatok összeszokottsága, hogy ki mennyire összehangoltan hajtja végre a manővereket. „A rövid, pörgős futamokban sok múlik ezen.” A hajón négy csapattag lehet, ám van olyan együttes, amely öttagú, cserélni akkor lehet, amikor a hajót cserélik.
Az eseményről a verseny Facebook-oldalán is tájékozódhatnak.
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!